SİPARİŞ İPTAL/İADE

 

Kampanya bölümünden verdiğim siparişi kampanya süresi sona erdikten sonra iptal etmek istersem ne yapmam gerekiyor? 
Kampanya süresi bitmeden aldığınız ürünü iptal edebilirsiniz. Kampanya süresi bittikten sonra iptal kabul edilmemektedir. Ancak kargonuz size ulaştığı andan itibaren on dört gün içerisinde faturamızın arkasında bulunan iade formunu doldurarak iade adresimiz olan Depo adresine YURTİÇİ KARGO ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. İadelerin kabulü için ürünü paketinde, eksiksiz ve kullanılmamış olarak geri yollamanız gerekmektedir. İadeniz depomuza ulaştığı andan itibaren inceleme ve kalite kontrol işlemleri 10 gün içinde tamamlanacak ve sonucu ile ilgili tarafınıza e-posta gönderilecektir. Ücret iadenizin bankaya yansıtılması anında da ayrıca e-posta yine otomatik olarak gönderilmektedir. 

İade etme süresi kaç gündür ? 
Tüketici Kanunu'ndaki, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk on dört gündür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim? 
barchagiyim.com'a gönderdiğiniz tüm iadelerin kargo masrafları size aittir. Ancak ürün iade'nizi Yurtiçi Kargo dışında başka bir kargo firmasından yaptığınızda karşı ödeme ile gönderilen ürünler kabul edilmemektedir. 
İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansıyor? 
barchagiyim.com, iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol etmektedir. İade süresi siparişinizin izmir-aydın caddesi no : 80/a AYRANCILAR /TORBALI/İZMİR adresinde bulunan mağazamıza ulaşması ile başlar .İade ettiğiniz ürün bedelinden kargo masrafları kesilerek kartınıza geri ödeme yansıtılır bu işlem bir hafta ile 15 gün sürebilir kartla yapılan işlemlerde süreç bizim talebimizle başlar iyzico.aş. (kart tahsilatını yapan firma ) tarafından yürütülür iade bedelinin karta yansımasındaki süreç bizden kaynaklanmamaktadır.
Satın aldığım ürünü iade ettikten sonra, kullandığım kuponlarım hesabıma geri yüklenir mi? 
İade edilen siparişlerinizde kullanmış olduğunuz kuponlarınız, iadenizin onaylanmasının ardından, 7 gün içerisinde tekrar hesabınıza yüklenmektedir. 

Ürünümü iade ettim, kredi kartıma neden eksik para yatırılmış? 
Ürününüzü satın alırken kullandığınız kuponlar, iade sürecinde kredi kartı hesabınıza yansımamaktadır. Kuponlarınız siparişinizi iade ettiğinizde Envooy.com hesabınıza geri yüklenmektedir. 

Aldığım ürünleri iade etmek istiyorum, hangi adrese gönderebilirim? 
İade etmek istediğiniz ürünleri cayma hakkı çerçevesinde iade etmek istiyorsanız teslim aldığınız andan itibaren on dört gün içerisinde paketinde, eksiksiz ve kullanılmamış olarak göndermeniz gerekmektedir. Kendi özel kutusunda gelen ürünler için de yine kendi özel kutusu içinde gönderilmesi şartı aranır. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde ise, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren iki yıl içerisinde iade edebilirsiniz. 


İade ve değişim işlemlerinde kargo masrafları müşteriye aittir , KAPIDA ÖDEME li siparişlerde iade kabul edilirse kapıda ödeme komisyonu  ve gidiş geliş kargo masrafları ürün bedelinden kesilerek hesabınıza eft yada havale olarak yatırılır.

İadeniz depomuza ulaştığı andan itibaren inceleme ve kalite kontrol işlemleri 10 gün içinde tamamlanacak ve sonucu ile ilgili tarafınıza e-posta gönderilecektir. Ücret iadenizin bankaya yansıtılması anında da ayrıca e-posta yine otomatik olarak gönderilmektedir.